O nas

logo1logo-opp

 

 

 

 

Kontakt ]

[ 1% podatku!  –  KRS, numer konta ]

[ Nasz statut ]

[ Sprawozdawczość ]

Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” zostało formalnie zarejestrowane w 1998 r. Pragniemy działać na rzecz osób z Zespołem Downa – przede wszystkim małych dzieci, młodzieży w wieku szkolnym ale też dorosłych, ich rodzin i opiekunów.

[ Co to jest zespół Downa? ]

Na tych stronach pragniemy podzielić się z Państwem swoim doświadczeniem, zwłaszcza z młodymi rodzicami, którzy potrzebują wsparcia oraz rzetelnych informacji jak wychować dziecko z Zespołem Downa.

Chcemy skoncentrować się na jak najszybszym dotarciu do rodzin, w których pojawiło się dziecko z Zespołem Downa i otoczeniu ich wsparciem, opieką, udzieleniu wszelkich dostępnych nam informacji na temat leczenia i rehabilitacji małego dziecka. Z własnych doświadczeń wiemy, że dostęp do takich informacji na oddziałach noworodkowych i później w gabinetach lekarzy rodzinnych jest niewystarczający i rodzice często są pozostawieni sami sobie. Chcielibyśmy wypełnić tę lukę. Równie pilne wydaje się być utworzenie takiej koncepcji edukacji, która uwzględniałaby wszystkie potrzeby naszych dzieci.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do uczestnictwa w organizowanych przez nas spotkaniach oraz dzielenia się swoimi radościami i troskami związanymi z wychowywaniem swojego dziecka – razem łatwiej jest pokonywać wszelkie trudności.

Chętnie nawiążemy kontakt z osobami i organizacjami, którym leży na sercu dobro naszych dzieci i które chciałyby i włączają się w działania na rzecz kreowania dla nich dobrej, jasnej przyszłości.

Zarząd Stowarzyszenia:
Prezes Zarządu – Dorota Jędrych-Przerwa
Zastępca Prezesa – Michał Wawrzycki
Sekretarz – Małgorzata Kowalczuk
Skarbnik – Agata Stachów-Ścirka

 

 

Untitled-1

Czerwiec 2016

Z wielką radością informujemy, że Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” w Lublinie otrzymało Medal Prezydenta Miasta Lublina Pana Krzysztofa Żuka  „w uznaniu za wieloletnią działalność społeczną z podziękowaniem za zaangażowanie przy realizacji licznych inicjatyw mających na celu aktywizację i integrację środowiska osób niepełnosprawnych”. Okolicznościowa ceremonia odbyła się 2 czerwca w Centrum Kultury w Lublinie. Medal z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin Pani Moniki Lipińskiej odebrała w imieniu Stowarzyszenia Prezes „Ukrytego Skarbu” Anna Cieplińska.

13310495_10206871512527370_5387109020680845479_n

 

13339548_10206871513247388_5274712087752256592_n

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do otrzymania tego wyróżnienia.

Relację z uroczystości zamieściła [ Panorama Lubelska z dn. 2 czerwca 2016 r.] 
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Ukryty Skarb”
Prezes Anna Cieplińska